Poczta kurier Szadek  zamów online

Poczta kurier Szadek zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez portalowiec

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi kuszą nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Sieradz zamów online jest naprawdę łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Sieradz zamów online

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o małych gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Sieradz zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej termin dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Ponadto mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza gdyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż płatność za każdą z nich oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać większe ilości przesyłek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który musimy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Rozsądnym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od wysłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary paczki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wody, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Sieradz zamów online stara się by wszystkie przesyłki były przenoszone z troską, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przewracać albo być przygnieciona przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Sieradz zamów online odbierając pakunek musi też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Sieradz zamów online .

Zobacz również poczta Kurier