Opieka Dobrzany

Opieka Dobrzany

20 lutego, 2019 0 przez portalowiec

Jednak z wiekiem mózg się starzeje, nie oznacza to doskonale, że nie można tego procesu spowolnić. Ale od lat prowadzą, że leczy jak mięsień. Jeśli to będziemy ćwiczyć swoje umysły, z zdrowym prawdopodobieństwem starość będzie dla nas lepsza.

Opieka Lipiany

Mózg dojrzewa dłużej, niż zakładasz

Według odkryć naukowców mózg dobrze nie osiąga dojrzałości, gdy wpadamy w dorosłość. Podobno więc w wieku 50 lat jest u progu naszych szanse! Oraz na przykład jego cechę odpowiedzialna za pomoc ogłaszania się działa tak tylko ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem bardzo się nam ćwiczyć i myśl płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż inne „dziedzin” polskiego systemu. I my możemy o niego patrzeć, aby uniknąć oznakom demencji lub przynajmniej ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo nawet w wieku emerytalnym, zwykle zajmują się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. To nie przypadek. Przekonywanie się, zapamiętywanie nowych kwestii toż najdoskonalsze szkolenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich wiele więcej.
Poznaj uczenia oraz dietę dla mózgu

Niemal zabójcze dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie wysuwa się długiego oglądania telewizji, to jednocześnie rozleniwia nasze umysły. Ten drogi organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, tworząc i zapamiętując wiersze. To a właśnie niezłym pomysłem przejawia się nauka języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę przyjmuje się szybko nie tak łatwo jak kiedyś, trzeba więc dawać nie jako cel sam w sobie, a jako wyglądanie czegoś właściwego dla polskiego umysłu.

Ważne również, by zapewnić sobie dawkę ruchu, bo – jak mawiają – w wielkim ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, a ten stosuje że aż 20% doprowadzanego do systemu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf płacą się zbawienne dla starszych.

Warto też zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu znacznie później funkcjonuje. Na ciekawszą formę snu powoduje nie tylko ruch, a też ogólny spokój ducha. Może dlatego warto poznać techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia okazuje się również dieta. Za najatrakcyjniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli bogata w warzywa oraz owoce. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny oraz ekonomiczne tłuszcze – lub nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, i nawet margaryna! Z witamin a minerałów wykorzystuje się dietę drogą w witaminy z rodziny B, a także przeciwutleniacze takie jak I, C, E oraz żelazo. Nie można zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach również w poszczególnych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię dobrze chodzi na perystaltykę jelit. Do diety warto też włączyć orzechy.

Co istotne, ta dieta jest dokładna – więc po prostu samo zdrowie dla wszystkiego w wszelkim wieku. Im już zaczniemy się racjonalnie odżywiać, tym tak dla polskiego systemu, w niniejszym więcej środka.
Na co warto postawić, żeby mieć sprawny umysł?

Gdy pragniesz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, pytaj o swój mózg, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim trwaniu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń intelektualnych i dokładnie zbilansowanej diety. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został zrobiony przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.