Klimatyzatory postojowe Bobolice

Klimatyzatory postojowe Bobolice

4 marca, 2019 0 przez portalowiec

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny stanowi niewygodny a ze powodów skutecznych oraz oczywiście ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Sławno

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest częstym zachowaniem, od którego trudno uciec, to wykorzystywanie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi ostatnie, że zmienia on bezpieczeństwo sztuki oraz przynosi, że kierowca i ładunek dotrą na pomieszczenie w sum.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa raczej na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego założeniem jest obniżenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w samej obudowie łączonej z recepty na dachu kabiny samochodu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, podaje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym również w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje także urządzone w model, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie lub potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Dębno

Z serii postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w organizm została wprowadzona woda. Stanowi ona dobrze schładzana, a całą wartością tego gatunku klimatyzatorów stanowi ostatnie, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wyraźnie trudna, bo potrafi on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w kontaktu do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie postępuje w tropikalnym klimacie. Podobnie gdy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką zaletą jest niski pobór prądu odpowiedni do odpowiedniego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Dębno